502 061 169 biuro@k2chlodnictwo.pl
spannertomek@gmail.com

SERWIS
512 997 135

Komory chłodnicze od SPANNER K2CHŁODNICTWO Warszawa

Nasza firma zaprojektuje oraz wykona dla Państwa komory chłodnicze, bez względu na ich wielkość, konstrukcję czy temperaturę chłodzenia, która Państwa interesuje. Jak wiadomo, sprzęt w tej kategorii znajduje zastosowanie w wielu zakładach, a poszczególne profile działalności mają różne wymagania chłodnicze. Szeroki asortyment dostępny w SPANNER K2CHŁODNICTWO pomoże Państwu dopasować komorę do Państwa oczekiwań i potrzeb. W zależności od utrzymywanych temperatur, komory chłodnicze dzielą się na:

  • komory chłodnicze – zakres temperatur 0 do +10°C, przy czym dla temperatur -1 do +1°C mówimy o komorach chłodniczych tzw. okołozerowych,
  • komory mroźnicze – zakres temperatur od -5 do -25°C, przy czym dla zakresu temperatur -18 do -25°C mówimy o komorach mroźniczych tzw. standardowych,
  • komory mroźnicze głębokiego mrożenia – temperatury ok. -30°C,
  • komory z atmosferą kontrolowaną.

W tym miejscu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę jest komora chłodnicza. Otóż jest to zamknięta przestrzeń otoczona przegrodami o dużej izolacyjności cieplnej i paroszczelności, w której utrzymywana jest stała temperatura stosownie do wymaganych warunków dla przechowywanych produktów. Jej ściśle określone parametry pozwalają wykorzystywać ją w wielu zakładach pracy, lokalach gastronomicznych i handlowych. Zakres temperatur oraz specyficzna konstrukcja pozwalają na dopasowanie komór chłodniczych do potrzeb sklepu czy restauracji (tu sprawdzą się standardowe i okołozerowe komory), a także dużych zakładów przetwórstwa (gdzie często niezbędne są komory głębokiego mrożenia).

Dodatkowe kryteria podziału komór chłodniczych

Innym kryterium podziału komór jest także ich konstrukcja – wyróżnić można:

  • komory składane z segmentowych płyt poliuretanowych,
  • komory montowane w całości z płyt poliuretanowych u producenta,
  • komory murowane: komory murowane wolno stojące lub komory murowane umieszczane w obiektach o większej kubaturze (wbudowane).

Szeroka oferta komór chłodniczych w SPANNER K2CHŁODNICTWO pozwoli dopasować sprzęt do Państwa potrzeb, profilu powadzonej działalności i wielkości lokalu użytkowego. Nasi specjaliści z przyjemnością doradzą i udzielą wsparcia technicznego – razem wybierzemy komorę, która pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące efekty użytkowe. Mogą Państwo zdecydować się na sprzęt składany z płyt, a także taki, który powstanie bezpośrednio w zakładzie i zostanie wbudowany. Pozwala to wdrożyć urządzenie o większej kubaturze, które sprawdzi się idealnie w dużych zakładach pracy, hurtowniach itd.

Jak wybrać drzwi komory chłodniczej?

Istotnym elementem komór są również drzwi chłodnicze. Dobiera się je ze względu na konstrukcję i w związku z tym mogą być przesuwne lub obrotowe, a także na odpowiednią do przeznaczenia komory izolacyjność termiczną. Wariant przesuwany znajduje zastosowanie w każdym sklepie spożywczym – idealnie nadaje się do przechowywania mrożonek (lodów, warzyw, itd.), podobnie zresztą jak wersje z drzwiami obrotowymi. Ze względu na niższe temperatury chłodzenia w takich komorach przechowuje się napoje. Wystarczy je otworzyć i zamknąć – jak lodówkę.

Komory chłodnicze i mroźnicze są montowane z odpowiednio przygotowanych elementów bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi. Montaż następuje zazwyczaj od strony wewnętrznej komory, co pozwala na optymalne wykorzystanie pomieszczeń. Z naszej strony gwarantujmy pełny serwis – w tym pogwarancyjny. Nasza oferta obejmuje nie tylko wdrażanie komór, ale i dostosowanie do nich drzwi chłodniczych i mroźniczych oraz innych komponentów. Kompleksowo wykańczamy obiekty handlowe i usługowe, projektujemy, wykonujemy i serwisujemy instalacje chłodnicze. Jesteśmy dostępni dwadzieścia cztery godziny na dobę – pomożemy Państwu w przypadku nagłych awarii. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem profesjonalnych komór chłodniczych i skorzystaniem z naszych kompleksowych usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu klientów z Warszawy i okolic. Gwarantujemy bezpłatną wycenę.